СмакотаКулінарний помічник

Сервірування столу

Сервірування столу

Сервірування столу.

Під скатертину рекомендується покласти фланель або яку-небудь іншу важку, але м’яку тканину: скатертина ляже рівніше, стукіт тарілок і приладів буде більш лігідним.

Залежно від числа тих, що сидять за столом, покладіть під скатертину фланель або яку-небудь іншу важку м’яку тканину: скатертина ляже рівніше, стукіт тарілок і приладів буде більш лагідним.

Залежно від числа тих, що сидять за столом, покладіть дві-три тарілки з тонкими скибочками чорного і білого хліба, розташувавши їх таким чином, щоб хліб знаходився, по можливості, близько до кожного прибору. Вино (за винятком шампанського) потрібно поставити у відкоркованих пляшках, з ретельно очищеними шийками. Мінеральні води перед подачею на стіл також необхідно відкоркувати. Горілку і настоянки краще подавати в графинах. Шампанське відкривають перед тим, як наливати в келихи. Закуски розташовують в різних місцях столу. Кількість судків з перцем, оцтом, соусами, гірчицею, сіллю залежить від числа тих, що обідають. Судки з приправами краще всього розташовувати ближче до середньої лінії столу.

Рекомендується сервірувати стіл одинаковими приборами і посудом одноманітного фасону і забарвлення. Для кожного члена сім’ї і гостя поставте дрібну столову тарілку, на неї – закусочну, а з лівого боку від неї – пирогову. Праворуч від кожної дрібної тарілки положіть ложку і ніж (наточеною стороною леза у бік тарілки), зліва вилку. Ложки і вилки повинні лежати увігнутою стороною догори. Добре поставити біля кожного приладу окрему маленьку сільничку або одну сільничку на два прибори. Серветки, складені трикутником або ковпачком, покладіть на закусочну тарілку. За домашнім обідом зазвичай не буває різноманітності вин.Тому немає потреби ставити на стіл зайві чарки і стакани. Якщо у вас святковий обід, поставте біля кожного прибору чарку для горілки і чарку для вина, фужер або високу стопку для мінеральної води, фруктового або томатного соку. Дуже прикрашають сервірований стіл живі квіти; їх розміщують (у невисоких вазах) посередині столу або в двох-трьох  місцях по середній лінії столу.

Біля обіднього столу, коло місця господині, можна поставити столик, на якому зручно поставити миску з супом, чисті тарілки для супу і т.п. При цьому потрібно мати на увазі наступне правило: коли ви розносите страву, вже розкладену на тарілках, подавайте його гостю з правого боку; якщо страва подається на блюді і гість може сам покласти його собі на тарілку, підходьте до гостя з лівого боку. При сервіровці вечері, що складається в основному з холодних блюд: блюда можна відразу поставити на стіл (якщо, звичайно, дозволяють його розміри). Приблизно в центрі столу розмістіть блюдо з печенею, справа і зліва від нього – блюдо з рибою і іншими закусками. Між блюдами розташуйте пляшки з винами і глеки з томатними та фруктовими соками.

Соусники з підливкою розставте в декількох місцях, залежно від величини столу і числа тих, що вечеряють. Із столових приборів покладіть тільки ніж і вилку, оскільки суп за вечерею зазвичай не подається. Якщо приготований бульйон, то подайте його в бульйонних чашках, поклавши на блюдці десертну ложку.

Перед подачею солодкого треба прибрати із столу непотрібний посуд і судки з приправами, спеціальною щіточкою змести крихти в совок або на тарілочку.

Вечірній чай (іноді замінююча вечеря) тому сервірування трохи інше.

Накрийте стіл скатертиною, краще кольоровою. Самовар або чайник з кип’ятком поставте на маленький столик, впритул присунений до краю столу, де сидить господиня, що розливає чай, у цього ж краю розташуєте чайний посуд – чашки і стакани. У центрі столу посставте вази з варенням і цукерками, біля ваз – накриті серветками цукірнички з печивом, біля них – тарілочки з тоненько нарізаним лимоном, карафи з фруктовими і ягідними соками, коньяком або молоком. До такого столу добре подати 1-2 пляшки десертного вина. Якщо чай змінює легка вечеря, розташуйте на столі масельнички з вершковим маслом, тарілки з шинкою, сиром, холодною телятиною і іншими продуктами для бутербродів. Карафи з фруктовими і ягідними соками, вино або коньяк розташуйте рівномірно по всьому столу. Для кожного члена сім’ї або гостя покладіть десертну тарілку, а на неї- чайну серветку. Зліва від тарілки покладіть десертну вилку, а справа – десертний ніж.

Основне правило сервірування – зручність, охайність і приємний вид обіднього або чайного столу.

Кожен може в тому або іншому випадку сервірувати стіл за власним смаком. Зразковий набір столового посуду і приборів на 6 чоловік: тарілки глибокі 6 шт., бульйонні чашки з блюдцями 6 шт., тарілки дрібні 6 шт., судок для перцю, гірчиці і оцту, тарілки закусочні 6 шт., карафа для води 1 шт., тарілки для пирогів 6 шт., карафа для фруктового соку 1 шт., лоточок для оселедця 1 шт., карафа для горілки 1 шт., салатниці 2 шт., чарки для горілки 6 шт., миска супова 1 шт., чарки для вина 6 шт., соусник 1 шт., фужери 6 шт., блюдце кругле 1 шт., келихи для шампанського 6 шт., блюдце овальне 1 шт., ножі, вилки столові і десертні по 6 шт., блюдце для хліба 1 шт.

Як уже зазначалось, накривайте стіл білою добре вигладженою скатертиною. Середня загладжена складка скатертини повинна проходити по центры столу.

Смачного!


2010-01-24 11:29:16
 

 Смакота

Категория сайта: Прочее

Текущий рейтинг сайта:7776
Кулінарний помічник

 Автор сайта: Mozzy King (smix)

 
Набрано балов: 140